Навчальна мета: Навчити розкладати числа на прості множини, повторити поняття про прості та складні числа.
Розвиваюча мета: Розвивати пам’ять, увагу. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань
План уроку
1) Організаційна частина.
2) Перевірка домашнього завдання.
3) Вивчення нового матеріалу.
4) Домашнє завдання.
Хід уроку:
1) Оскільки програмою передбачено дуже невеликий обсяг
часу на вивчення теми, з метою економії часу перевіряю
домашнє завдання за межами уроку, тобто збираю зошити.
2) Актуалізація опорних знань. На дошці записи
а) які серед записаних чисел є протилежними? Складеними? Не є
простими? Не є складеними? Діляться на 2? Кратні 3? Діляться на 10
Не діляться на 9?
1,2,3,4,5, 10, 15,27, 108
б) як будуть називатися числа в новому записі?
Відповідаючи на запитання учні повторюють основні (базові) понятт уроку.
3) Вивчення нового матеріалу. Запис теми уроку, оголошенш
мети.
15=3*5; 27=3*3*3=3, кожний множник просте число
100 2 210 2 19 19
50 2 105 5 1
25 5 21 З
55 77
1 1
100=2*2*5*5=2 * 5 210=2*5*3*7 19=19*1
Відкрити підручники на ст. 19 а) Прочитайте правило, б) Повторіть правило, в) Наведіть приклад числа і розкладіть його на прості множники.
Ст. 21 Усно «перевір себе» №1,3, 4.
Розв’язуємо № 113 (4 учні біля дошки)
Учні класу дають додаткові запитання.
Виставляють оцінки.
Аналогічно №132
а) 100 6)500 в) 250 г) 370
№141 (усно)
Підсумок уроку.
а) Що нового навчилися?
б) Що було найскладніше? Найпростіше?
в) Над чим потрібно попрацювати під час виконання дом.заі
Домашнє завдання: № 138, 144. 148. 4