Навчальна мета: Вивчити ознаки подільності на 2, 5 і 10.
Розвиваюча мета: Розвивати пізнавальний інтерес, усний рахунок.
Тип уроку: Комбінований урок.
План уроку:
1) Організаційна частина.
2) Перевірка домашнього завдання.
3) Вивчення нового матеріалу.
4) Домашнє завдання.
Хід уроку:
Перевірка домашнього завдання.
а) на дошці два учні виконують №35,37.
б) з місця один учень розповідає, як виконував №38.
Разом всі перевіряють завдання, які виконувалися на дошці. Після цього 3 учням даю додаткові завдання усно і виставляю оцінки.
З метою підготовки учнів до вивчення нового матеріалу, пропоную учням пограти в «математичний футбол».
Ділю клас на 2 команди: 1 команда ставить запитання, інша відповідає і навпаки.
1) Які числа називаються натуральними?
2) Назви всі натуральні числа?
3) Перерахуй усі цифри?
4) Назви найменше натуральне число?
5) Назви найбільше натуральне число?
1) Як називаються числа, які закінчуються О?
2) Які числа називаються парними?
3) Які числа називаються непарними?
4) Назви найменше парне число?
5) Назви найменше двоцифрове число?
6) Назви найбільше двоцифрове число?
Підводимо підсумок гри.
Не записуючи теми уроку у зошит переходжу до вивчення матеріалу. Заздалегідь на дошці креслю таблицю у якій записую числа.
І II III
2, 16,380,424,568 15,400,585,80020, 3185 50, 900, 230, 4700
Пропоную усно
І – поділити на 2
II – поділити на 5
III – поділити на 10
Після того, як учні виконали такі завдання запитую:
1) які числа записані у І таблиці?
В-дь: парні, які закінчуються парними цифрами.
2) Які числа записані у II таблиці?
В-дь: які закінчуються на 5 і 0.
3) Які числа записані у III таблиці?
В-дь: які закінчуються 0.
4) На що ми ділили числа у І таблиці, II таблиці, ІІІ таблиці. Учні роблять висновок.
5) Яку гему уроку ми запишемо у зошит?
Після цього записую тему уроку на дошці.
«Ознаки подільності на 2, 5 і 10»
Прошу відкрити підручник 2 ст.10
Усно № 52, 54 Виконуємо у зошиті №68
Підсумок уроку
Бліц контроль: З’ясуйте, чи правильні твердження
а) 15 240 ділиться на 2; па 5; на 10, і чи е це число простим.
б) 123 чи ділиться на 2, на 5, на 10, і чи є це число простим
Домашнє завдання: № 59, 63, 73 № 80, 2
№ 73 складніший це III, IV рівень
№ 80 повторення
Без категорії