4.6 Заходи, спрямовані на забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних умов у КІІКТ
Для проведення практичних занять з комп’ютерами класи діляться на дві підгрупи у відповідності до МОН Н 20.02.2002 № 128.
Щоденне прибирання приміщення повинне здійснюватись технічним персоналом ЗНЗ. Необхідно підтримувати чистими світильники та скло вікон. Чистити (при потребі – мити світлорозсіювачі) світильники слід не менше двох разів протягом навчального року. Проводити своєчасну заміну ламп.
Під час перерви між уроками обов’язково провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання (такий режим прибирання нормалізує співвідношення важких і легких аероіонів і знижує рівень статичного електричного поля).
Організовуючи навчання дітей у комп’ютерних класах, адміністрація навчального закладу і вчителі повинні забезпечувати дотримання режимних моментів.
За ДСанПін 5.5.6.009-98 визначено такий режим безперервної роботи учнів за комп’ютером:
для учнів 1-х класів – 10…12 хв.; для учнів 2-5-х класів – до 15 хв.; 6-7-х класів – 15…20 хв.; 8-9-х класів – 20…25 хв.; 10-11-х класів-25…30 хв. Через 2-3 уроки робота за комп’ютером може бути повторена за зазначеними нормами.
Для учнів 10-11-х класів можлива організація спарених уроків, але при цьому безперервна робота з ПК повинна тривати на першому уроці 25…30 хв., а на другому – 15…20 хв. з обов’язковою перервою між ними не менше 10 хв.
Бажано один кабінет виділити для навчання молодших школярів, другий-для середніх класів, а ще один – для старшокласників, що дасть змогу обладнати робочі місця у відповідності до зросту учнів.
В одному приміщенні повинно бути не більше 12 комп’ютеризованих робочих місць для учнів і одного – для вчителя.
На початку роботи у кабінеті учні:
закріплюються за робочими місцями (із врахуванням індивідуальних особливостей – зріст, зір, слух та ін.);
ознайомлюються під керівництвом учителя із правилами роботи у кабінеті та правилами безпеки життєдіяльності;
складають залік з правил роботи у кабінеті та правил техніки безпеки, що засвідчується відповідними записами у “Журналі реєстрації ввідного і періодичного інструктування з безпеки життєдіяльності” (Додаток 2)