Шкідливі звички шкільної молоді

У категорії- бесіди
Автор Галина

Останнім часом у суспільстві виникло чи стало більш помітнішим багато явищ, пов’язаних з дітьми та молоддю. Ці проблеми змушують дуже серйозно замислитися над їхніми наслідками в майбутньому. Йдеться про нар« команію, алкоголізм, токсикоманію, венеричні захворювання, паління і дитя» чу проституцію. Не можна сказати, що колись цих проблем не існувало, алі сьогодні усе виглядає інакше. Запанувала якась нездорова атмосфера вседозволеності та апатії. А навколишні реалії немов провокують дітей і молоді якнайшвидше скуштувати забороненого плоду. При цьому немає перепон.
Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне здоров’ї нації. Однією з причин появи негативних звичок в учнів є відсутність нахиліи до змістовної діяльності. Поведінка таких учнів стає все більше ситуативною, такі школярі легко піддаються випадковим впливам, спокусам. Відомо, що найбільш поширеною шкідливою звичкою серед школярів іаління.
Дитя цигарку витягає, Бо хочеться дорослим стать. Та сильним, гарним він не стане! Бо зріст вповільнюватись став. Усе, що в світі є погане, Хлопчина в організм запхав. Та ще й в залежність від цигарки Потрапив хлопець, як в капкан.
Діти часто беруть до рук цигарки як забавку, наслідуючи когось, і не замислюються про тяжкі наслідки. Крім того, дітям, які вже мають таку тичку, важко навчатися в школі, адже вони не можуть зосередитись на повчальному матеріалі, мають погану пам’ять.
Паління надзвичайно шкідливе для дівчат. Порушуючи живлення органів і тканин, воно призводить до суттєвих змін в організмі. Голос стає і рубим, неприємним, шкіра втрачає свіжість і елегантність, з’являються ранні зморшки.
На розвиток пияцтва серед молоді (підлітків та юнаків) значною мірою впливають художні фільми, в яких досить часто демонструються ситуації вживання спиртного. Поступово ці «сцени» формують позитивне ставмення молоді до вживання алкогольних напоїв.
І друга погана звичка Заходить часом, наче гість. Бо в хаті свято, часом сяє. Горілка в пляшці на столі. Хлопчина, деколи буває, Ще й вип’є чарочки малі. Бо теж попробувати хоче, Що то татусь біленьке п’є. А потім й сам собі захоче Й тихцем горілочки наллє. А яд такий усе руйнує, Найперш страждає голова. Всі центри там паралізує… Біда великою бува.
Діти нині прилучаються до алкоголю в середньому в 11,5 років, а до повноліття спиртні напої практично відомі всій молоді. Цей факт не може позначитися на їхній поведінці. За різними даними, 40-70% злочинів підлітки скоюють у стані сп’яніння, при цьому 8 із 10 порушень, як правило, припадає на протиправні дії, вчинені після пиятики в компанії старших.
Алкоголізм жінок дуже серйозно позначається на нащадках: пияцтво батька призводить до народження розумово відсталих дітей, пияцтво матері – до народження дітей-інвалідів.
Проте найбільш загрозливим явищем на сьогодні є наркоманія, зокрема серед шкільної молоді. Якщо алкоголізм призводить до втрати соціально-духовних якостей, то наркотики, як правило, – до швидкої втрати морального і фізичного життя. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціальнонебезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для них препарат. Якщо наркоман не пройде спеціального лікування, то наступає передчасна смерть.
Дівчата й хлопці – слабаки, Під вплив частенько підпадають. Спочатку все це, наче сміх, Та час летить, вони страждають. Наркотики – страшна біда. І молодими помирають… А вороття нема… Шкода…
Термін «токсикоманія» означає «пристрасний потяг до отруйних речовин». Серед підлітків найбільш поширеними формами токсикоманії є вдихання парів бензину, лакофарбових розчинників та інших реактивів і речовин хімічного походження. Оскільки клінічна картина, причини та наслідки токсикоманії і наркоманії майже однакові, то в щоденному житті ці терміни часто вживають як синоніми.
Останнім часом серед підлітків набуває поширення ще один спосіб змінювати свій психічний стан – вдихання парів засобів побутової хімії або ж інгаляція анестетиків (ефір, хлороформ та ін.).
І зовсім новим явищем у соціальному середовищі шкільної молоді є «рання проституція». Найчастіше починають статеве життя дівчатка 14-15 років, вступили в перший сексуальний зв’язок у 12 років. Серед причин раннього статевого зв’язку дівчат з юнаками – низька культура, прагнення самоствердитися через сексуальні стосунки. Прагнення вважатися дорослими часто спонукає дівчат до сексуального експериментування, паління, вживання наркотиків і спиртних напоїв, наслідування в усьому дорослих. Щороку в Україні понад 23 тисячі дівчаток-підлітків звільняються від небажаної вагітності. Як наслідок, протягом останніх років епідемічного характеру набуває поширення ВІЛ-інфекції (СНІДу).
Склалося так, що ми більше знаємо про навколишній світ, ніж про самих себе. А незнання себе, невміння керувати собою призводять до помилок, конфліктів, розчарувань та життєвих безвиходів. Треба бути силь-мою людиною, щоб відмовитися від шкідливих звичок.
Остерігайтеся «прикольного кайфу» заради свого життя!

Коментарі: 4

 1. Ірусічка:

  Прикольно)))*

 2. Анюто4ка:

  Цікаво *)))

 3. Настя:

  интересно

 4. Дашуня:

  классная статья !! спасибо !

Залишити коментар