Виховання Права дитини

Правова вікторина “Права й обов’язки дитини”

Щороку в грудні в Україні відзначають Всеукраїнський тиждень права, який включає також Міжнародний день прав людини. Цей день має міжнародне значення, і його історія сягає понад сімдесяти років. Початок традиції був закладений 10 грудня 1948 року в Парижі, коли Генеральна асамблея ООН на своєму 183-му засіданні прийняла Загальну декларацію прав людини. Цей документ став важливим орієнтиром для всіх країн і народів у справі захисту прав і свобод кожної людини. Метою декларації було через освіту та прогресивні національні й міжнародні заходи сприяти загальному визнанню та дотриманню цих прав.

4 грудня 1950 року Генеральна асамблея ООН заснувала Міжнародний день прав людини, який щорічно відзначається 10 грудня. У цей день проводять пленарні засідання ООН, де відзначають людей та організації, які зробили значний внесок у захист прав людини.

В Україні Всеукраїнський тиждень права було офіційно запроваджено Указом Президента від 8 грудня 2008 року, що визначило правову основу для проведення цього важливого просвітницького заходу. До Всеукраїнського тижня права приурочують тиждень правознавства або Тиждень права у школах.

У закладі освіти з 09.12 по 13.12 проходив Тиждень правових знань. Мета тижня правової освіти – допомогти дітям усвідомити свої права, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку; познайомити дітей з поняттям «Право», «Обов’язок», «Декларація», «Конвенція», з правами та обов’язками, що гарантуються законом; формувати правову свідомість; розвивати логічне мислення; виховувати толерантність у ставленні до людей, пошану до законів України, уміння користуватися своїми правами.

З учнями 6-Б класу було проведено правову вікторину “Права й обов’язки дитини”. Учениця Демберецька А. продекламувала вірш Василя Симоненка “Ти знаєш, що ти – людина”. Здобувачі освіти ознайомилися із законами  “Декларація прав дитини”, “Конвенція прав дитини”, “Конституція”. Учні записували на листках “Права і обов’язки дитини”, розв’язували філворд “Права дитини”, провели правознавчий марафон.

Прилучення учнів до правової культури збагачує їхнє духовне життя. Водночас знання ними своїх прав і обов’язків розширює можливості особистої реалізації, зокрема у власних інтересах. Правове виховання зміцнює життєву позицію, сприяє зростанню громадської активності та загострює почуття непримиренності до негативних явищ. Порівняно з іншими складниками виховання, правове виховання має свою специфіку, що визначається передусім соціально – правовим статусом учнівської молоді.

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *