16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Напередодні Міжнародного дня толерантності (16 листопада 2024) у закладі освіти було проведено класними керівниками 1-11 класів виховні години на тему “Толерантність починається з мене”. Також здобувачі освіти виконували цікаві тренінги, вікторини. Учні 6-Б класу складали правила толерантного спілкування; асоціативний ряд “Толерантність”; створили квітку толерантності; виконали вправу “5 добрих слів”. У даній вправі кожен з учнів мав обвести свою руку на аркуші паперу і на малюнку долоні написати своє ім’я. Потім учень передає свій аркуш сусідові праворуч, а сам отримує малюнок від сусіда ліворуч. На кожному пальці намальованої долоні треба було написати будь-яку привабливу, на їхню думку, рису її власника. Пізніше аркуш повернувся до власника. Коли робота була завершена, вчитель зібрав малюнки та зачитував написи, а учні здогадувались, кому вони призначені.
Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні та рівні у своїй гідності та правах.
Для того, щоб бути толерантною людиною потрібно самореалізовуватись, самовдосконалюватись, виховувати в собі ті якості, що будуть наповнювати наше буття тільки позитивними емоціями та кожною щасливою хвилинкою нашого життя. Бо тільки таким чином можна досягти єдності та взаєморозуміння, зберігаючи при цьому самобутність і унікальність.
Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості та доброти!